Pencere Önü İçin En Güzel Dekorasyon Fikirleri 2017

Paylaş

Pencerelerin önünde hoş bir dekorasyon örneği yaratmak istiyorsanız çeşitli fikirlerden yardım alabilirsiniz. Harika bir şekilde dizayn edilmiş olan pencere önü alan bakımından ilk dikkat çeken yerlerden biridir.

Yoğun geçirdiğiniz bir günden sonra pencere önüne oturarak dışarıyı izlemek ve elinize bir kahve alarak stres atmak isteyebilirsiniz. Böyle bir günde size estetik bir şekilde dekore ettiğiniz pencere önü alanları eşlik edecektir.

Evinizde pencere önleri geniş bir büyüklüğe sahipse oldukça şanslısınız demektir. Gün ışığından faydalanabileceğiniz bu alanlar aynı zamanda dekorasyon için oldukça idealdir. Pencerenin önüne sedir yaptırmak en orijinal fikirlerden biridir. Kanepe yada sedir fikrini değişik öğelerle zenginleştirebilirsiniz. Sedir yaptırdığınızda alt kısmını depolama alanı şeklinde kullanabilirsiniz. Eşyalarınız için fazladan bir alan yaratmış olursunuz.

Sedir yada koltukların üzerini yastıklar kullanarak canlı bir atmosfer yakalamaya çalışın. Ölçülere sadık kalacak şekilde pencere önüne L koltuk yaptırabilirsiniz. Sedirin karşısına bir berjer koyup arasına sehpa koyarak kendinize ufak bir dinlenme alanı oluşturabilirsiniz.

Country tarzında bir dinlenme alanı istiyorsanız; kısa perdelerden yardım alabilirsiniz. Kalın perde kullanmak istiyorsanız; bambulardan yada jaluzilerden yardım alabilirsiniz. Geceleri rahat bir oturma alanı istiyorsanız; tavan aydınlatmasına da önem vermelisiniz. Lambaderler size bu konuda yardım edecek romantik seçeneklerden biridir.

Bazı evlerde pencere önleri yuvarlak biçimlidir. Böyle bir pencere önü dekorasyonunda yuvarlak bir sedir kullanıp üzerine rengarenk minderler dizebilirsiniz. Duvar rengiyle aynı tonda kullanacağınız kalın perdeler ortama sofistike bir hava kazandıracaktır.

Nostaljik sedir örnekleri yine aynı biçimde üretilen nostaljik puf yastıklarla bir araya getirilebilir. Kullanılan koltukların üzerinde çiçek desenlerine yer verirseniz ortamın havasını bahar mevsimine çevirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yatak Odası Dekorasyonunda Ayna Modelleri Önerileri başlıklı makalemizde ayna modelleri yatak odası için, duvar aynaları yatak odası ve yatak odası ayna modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir