Kış İçin 5 Farklı Göz Makyaj Önerisi

Paylaş

Soğuk günlerde makyajınızla birlikte iç ısıtmak için renkleri birbiriyle uyumlu hale getirebilir ve canlı far renklerinden faydalanarak gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Dikkat çekici bir göz makyajı istiyorsanız far paletinde bulunan kızıl tonlarını tercih etmelisiniz. Yeşil ile kahverengi gözlü kadınlara oldukça yakışan bu makyaj türünü siyah, gri ya da yeşil gibi değişik renkte kıyafetlerle birlikte kullanabilirsiniz.

Kış günlerine en fazla yakışan makyaj türlerinden biri de bakır tonlarında göz makyajı yapmaktır. Kahverengi, yeşil veya ela gözlü kadınlara en çok yakışacak makyaj renklerinden biri olan bakır; kiremitte rengi veya yeşil renk kıyafetlerle oldukça uyumludur.

Kış sezonunun en çok kullanılan renklerinden biri de yeşil far rengi olacak. Gözleriniz kahverengi veya ela ise yeşil tonlarında yaptığınız göz makyajı size çok yakışacaktır. Gözleriniz yeşilse göz renginize uygun olan tonu seçmeniz biraz güç olabilir. Bordo ile kahverengi yeşil tonları ile uyum sağlayan renklerdendir.

Kış rengi için uyumlu olan ve daha asil bir görünüm sağlayan renkler arasında mor rengi gelir. Mor rengi özellikle de yeşil gözler için uygun olan kış renklerinden biridir. Mor rengi far kullanacaksanız üst kirpik diplerine siyah kalem çekmelisiniz.

Kış mevsiminin favori göz makyajları arasında dumanlı göz makyajı da yer alır. Dumanlı göz makyajı yapmak için çok uğraşmanıza gerek yok. Gözün alt ve üst tarafına siyah bir kalem çektikten sonra elinize bir far fırçası alarak gelişigüzel dağıtın. Ardından siyah göz kalemini göz altına sürün. Daha dumanlı bir görünüm isterseniz gri farla çerçeve yapabilirsiniz. Kış mevsiminde popüler gece makyajlarından biri olan dumanlı göz makyajı sizi daha çekici gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir