Kış Bahçesi İçin Dekorasyon Fikirleri

Paylaş

Kış bahçenizde çeşitli hazırlıklar yapmak istiyorsanız geç kalmış sayılmazsınız. Bahçenizde veya balkonda kış keyfini sürek istiyorsanız; kış hazırlıkları için acele etmelisiniz.

Yaz mevsiminde keyfini çıkardığınız kışlık bahçelerde kış günlerinde de gönlünüzce vakit geçirmek istiyorsanız; balkon yada terasın tavan kısmını tamamen camla kaplatabilirsiniz. Isı yalıtımlı olan çatılar yada pencere sistemleri alanları değerlendirmenizi kolaylaştırır.

Yemek yemek için bir kış bahçesi hayal ediyorsanız; masa ile sandalyeleri bu alana uygun şekilde seçmeniz gerekmektedir. Sadece muhabbet köşesi için kendinize kışlık bir alan yaratmak istiyorsanız; oturma grubu yada sehpalardan faydalanabilirsiniz.

Kış bahçesi yapım aşamasında kapıda açınıp kapanabilen kapılar kullanmaya özen gösterin. Bu otomatik kapılar yaz ve kış günleri için bahçenizi elverişli bir şekilde kullanmanızı sağlayacak alanlar oluşturur. bahçeye uygun bir oturma grubu ve mevsim çiçekleri kış bahçenizi renklendirecek öğelerdendir. Aydınlatmaları da kış mevsiminin ruhuna uygun renklerden seçebilirsiniz. Dekorasyona uygun olan kilimler kış bahçenizi şık gösterdiği gibi sıcak bir atmosfer çizer. Kanepelerin üzerine koyacağınız battaniyeler kış mevsiminde sıcak bir ortam oluşmasını sağlayacaktır. Kış behçenizde bir köşede hobilerinizi yapabileceğiniz bölgeye de yer verebilirsiniz. Örgü örek için kullanacağınız hasır sepetler kış bahçelerinde sıklıkla kullanılır. Sepetin içine şişlerinizi ve yumaklarınızı koyabilirsiniz.

Kış bahçesi oluşturmak için büyük ölçülü terasınızın dört bir yanını camla kaplatabilirsiniz. Kışın dışarıda yağacak olan kar yağışını izlerken hobilerinizi yapmak veya arkadaşlarınızla sohbet etmek daha zevkli olacaktır. Ayrıca bahçenizin bir köşesine yapma çiçeklerde koyarak ortamın daha canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Puf sehpaların renkli ve desenli olan modelleri de kış bahçesinde kullanılabilir. Bu tip oturma alanları sizi sıcak tutacağı gibi renkleriyle içinizin ısınmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan L Koltuk İle Kullanışlı Salon Dekorasyonları 2017 başlıklı makalemizde köşe takımı dekorasyonları, köşe takımı modelleri 2017 ve köşe takımı modelleri ve fiyatları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir