Kına Gecesinin En Şık Elbiseleri 2016 – 2017

Paylaş

Kına geceleri düğünden önceki gün yapılan ve gelin eğlencesi olarak adlandırılan özel gecelerden biridir. Gelinler bu gecede birbirinden farklı kıyafetler giyerek eğlenirler. Bindallı ismi verilen kıyafetler kına gecelerinde giyilir. Bindallının yanında ise başka bir elbise daha giyilir.

Bindallı kına yakılma zamanında giyilen geleneksel bir kıyafettir. Bunun yanında giyilen elbiselerde sezonun renklerini ve moda trendlerini yansıtmalıdır. Yaz günlerinde daha çok yapılan kına geceleri için modern elbiseler seçmeye özen gösterin. Böylece hem şık hem de sezona uygun bir elbise seçmiş olacaksınız.

Yaz düğünleri için kendinize uygun bir kına gecesi elbisesi arıyorsanız; desenli elbiseleri tercih edin. Kına gecesinde seçeceğiniz elbise düz kesim elbise olabilir. Giydiğiniz bindallı gösterişli olacağı için kına gecesinde seçilecek elbisenin sade olmasında bir sakınca yoktur.

Kayık yaka elbise modellerini kına gecesi elbisesi olarak giyebilirsiniz. Özellikle de 2016 – 2017 sezonunda saks mavisi kayık yaka elbiseleri tercih ederek kına gecesine hazırlanabilirsiniz.

Yeni sezonda kına gecesinde giyebileceğiniz elbiselerden biri de; pudra renk ve sırtı dantel detaylı elbiseler. Uzun kollu kollarında dantel ayrıntılar olan elbiseleri kuyruklu olan modellerden tercih edebilirsiniz.

İki renkli ve iki değişik yüzeyden oluşan elbiselerde kına gecelerinin popüler elbise modellerini oluşturuyor. Üst kısmı simli ve etek kısmı tek renk kumaş olan elbiselerden de faydalanabilirsiniz. Kına gecesinde giyeceğiniz elbiseyi mutlaka uzun elbise türlerinden seçmelisiniz. Kısa elbiseler kına geceleri için uygun değildir.

Bir önceki yazımız olan Sezon Trendi Mor Nasıl Kombinlenir başlıklı makalemizde mor kombinler, mor renk kombinler ve mor renk uyumlu kombinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir