İş Görüşmesi İçin Kombin ve Önerileri

Paylaş

İş görüşmesine giderken klasik kıyafetler ve siyah gibi klasik renkler giyinmek yerine daha farklı parçalar kullanabilirsiniz.

Fazla resmi olmayan bir iş görüşmesine gidecekseniz kumaş pantolonun üzerine rahat bir kıyafet giyebilirsiniz. Hatta kumaş pantolon üzerine salaş bir üst bile kullanabilirsiniz. Kumaşları birbirine karıştırarak iş görüşmesi için harika kombinler oluşturabilirsiniz. Örneğin deri detaylı bir elbiseyi yün yada kaşe bir palto ile bir araya getirebilirsiniz.

Beyaz gömlek ile kumaş pantolon yada etek giyecekseniz gösterişli bir takı yada aksesuar kullanabilirsiniz. İç giyime önem veren kadınlar dış giyimlerine de önem vermelidirler. Soğuk günlerde iş görüşmesine giderken palto seçimine de dikkat etmelisiniz.

Ceket ve pantolon ikilisini bir arada giyecekseniz dağınık topuz yapabilir ayakkabı olarak dikkat çeken bir tarzda ayakkabı tercih edebilirsiniz. Resmi havayı azaltmak için dikkat çekici parçalar kullanabilirsiniz.

İş görüşmelerine giderken pantolon ceket takımı en klasik tercihler arasında yer alır. Bu kombini stiletto veya sivri burunlu tarz bir ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz. Görüşmeye günler önceden hazırlanmanıza gerek yok. Bir gün önceden bütün kıyafetlerinizi hazırlamanız yeterli. Mantıklı seçimler yapmak istiyorsanız vücudunuzu da iyi tanımanız gerekmektedir.

İş görüşmesine giderken aynı renk giymeye özen gösterirseniz daha zarif görünebilirsiniz. Siyah bir pantolon, beyaz bir gömlek ve siyah bir ceket giyerek şık bir iş görüşmesi kombini yapabilirsiniz. Rahat ve cool görünmek istiyorsanız beli dar alt kısımları bol olan pantolonlardan tercih edebilirsiniz. Bu pantolonlardan kullanmak istiyorsanız; altına boyunuz uzunsa babet bile giyebilirsiniz. Babetler pantolon rengine uygun olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Daha Uzun Görünmenin Yolları başlıklı makalemizde uzun görünme yolları kadın, uzun görünmek için nasıl giyinmeli ve uzun görünmenin sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir