Daha Uzun Görünmenin Yolları

Paylaş

Daha uzun görünmek isteyen kadınlar ayakkabı ve etek, pantolon seçiminde uygun parçaları birleştirmelidirler. Ayakkabıyı topuklu seçmek her zaman ilk kuraldır. Pantolon paçalarını geniş ve uzun seçerseniz paçaların ayakkabıları kapatmasına özen göstermelisiniz. Böylece boyunuz daha uzun görünecektir. Siyah pantolon ve siyah topuklu bir ayakkabı renkler aynı olduğu için daha uyumlu görünür. Tek renk kıyafetler uzun görünmenize
yardım eder.

Elbise seçiminde de tek renk elbise ve ayakkabı seçerseniz daha uzun görünürsünüz. Çeşitli renkleri bir arada kullanmaktan vazgeçin. Özellikle de canlı renkler kısa görünmenize neden olur. Canlı renkler yerine daha durağan renkleri tercih edin.

Pantolon seçiminde yüksek bel pantolonlar giyin. Düşük bel pantolonlardan kaçının. Düşük bel pantolonlar sizi daha kısa gösterir. Bel boyu kısa olan bluzlerle beraber yüksek bel pantolonlar giyin. Yüksek bel pantolonlarla beraber sivri topuk ayakkabı giyerseniz boyunuz çok daha uzun görünür.

Kemer kullanmak boyunuzu daha kısa göstermekten başka bir işe yaramaz. Kemer taktığınızda sanki bedeniniz ikiye bölünmüş gibi görünür. Bu nedenle kemerden uzak durun. Yatay çizgili kıyafetler daha kısa görünmenize sebep olur. Dikey çizgiler daha uzun görünmenize neden olur. Dikey çizgili bir elbise yada pantolon uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Uzun görünmek için nasıl giyinmeli diyorsanız geniş paçalı pantolonlar yerine dar paça pantolon tercih edin. Ceket olarak belinize tam oturan ceket giymeyi unutmayın. Bele tam oturan ceketler daha uzun gösterir ve kilolu bölgelerinizin kapanmasına neden olur. Bu nedenle boyunuz kısaysa uzun ceketler tercih edin. Midi boy eteklerden her zaman uzak durun. Mini etekler boyunuzun uzun görünmesini sağlar. Uzun eteklerden, midi boy eteklerden kaçının. Mini boy etek ve stiletto ayakkabılar uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir