Boğazlı Kazak ile Stil Önerileri

Paylaş

Boğazlı yaka olarak anılan balıkçı yaka kazaklar hemen hemen her ortamda giyilebilen kazak türlerindendir. Gündelik kullanım için uygun olduğu gibi aynı zamanda ofis gibi ortamlarda da giyilebilir.

Boğazlı kazaklar yarım yada tam boğazlı olarak tercih edilebilir. Boyun kısmınız çok uzun değilse yarım boğazlıları giymemelisiniz. Tam boğazlı kazaklar daha uygun olacaktır. Boğazlı kazak giydiğinizde boyunuzu kısa hissediyorsanız tek renk kombinlerinden faydalanabilirsiniz. Kazağın aynı renk tonlarından bir pantolon, ayakkabı hatta bir çanta tercih etmeniz uygun olacaktır. Böylece boyunuzun basık hali ortadan kalkmış olur. Giyeceğiniz pantolon dar ise salaş bir balıkçı yaka kazak giyerek kazak ucunu pantolon içine sokup farklı bir tarza imza atabilirsiniz.

Boğazlı kazak giyerken üstünüze oturması önemlidir. Altınıza salaş bir pantolon tercih edecekseniz bel kısmına zarif bir kemer takmalısınız. Pantolonların yanında boğazlı kazaklarla uyumlu olan kıyafetler; kalem etekler ve mini etek türleridir. Deri pantolonlarla ve tulumlarla boğazlı kazaklar harika şekilde uyum sağlar.

Boğazlı kazak giyerken içine gömlek giymeyi deneyin. Kısa bir boğazlı kazağa sahipseniz iç kısmına gömlek giyebilirsiniz. Bu kombini kalem etek ile topuklu ayakkabı giyerek tamamlamanız mümkün. Bu kombin jean pantolon bot kullanarak spor bir şekle büründürebilirsiniz. Hatta sokak stiline uyum sağlayabilmek için; şapka ile eldiven kullanabilirsiniz.

Boyun kısmı vücudunuza oturan boğazlı kazağın beden kısmı salaş olabilir. Bu durumda kazağın içine gömlek giyebilir ve gömleğin etek kısımlarını kazak altından çıkarabilirsiniz. Boğazlı kazaklar üzerine gömlek giymeyi deneyip kombinleri tam olarak tersine çevirebilirsiniz. Bu kombinin altına mini bir etek uygun olacaktır. Topuklu ayakkabılar yada botilerle beraber tamamlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Kadınları Zayıf Gösteren Giyim Kuralları başlıklı makalemizde hangi kıyafetler zayıf gösterir, zayıf gösteren elbise ve zayıf gösteren kıyafetler bayan hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Ebru dedi ki:

    Kazaklarımız yıkama konusunda kot pantolonlarımızla benzer yıkama özellikleri taşır. Özellikle tişört ya da eteklere göre daha fazla dayanıklıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir